Press "Enter" to skip to content

Blok sponsorowany: Ktoż nie pragnie posiadać pięknych i prostych zębów? Na szczęście, dzisiejsza ortodoncja nie jest już droga i nieprzyjemna. Dowiedź się więcej o ortodoncji Invisalign na stronie Ortodoncja Kraków

Filtrowanie i uzdatnianie wody bez tajemnic

admin 0

Można mieć wrażenie, że temat filtrowania i uzdatniania wody został już wyczerpany. Nieustannie mówi się o piciu wody z kranu, zewsząd zachęcają nas do tego działania. Ponadto mówi się, że woda filtrowana jest lepsza nie tylko dla nas i naszego zdrowia, ale i dla sprzętów w naszych domach. Okazuje się jednak, że mimo powszechności tematu niewielu z nas wie jak zająć się tą kwestią na poważnie. Filtrowanie i uzdatnianie wody ma przed nami jeszcze wiele tajemnic. Zacznijmy więc od podstaw. Dowiedzmy się co możemy zrobić by pić kranówkę i używać jej bez obaw przed zanieczyszczeniami czy bakteriami.

Pierwszą podstawową rzeczą, w którą warto się zaopatrzyć chcąc pić wodę z kranu jest dzbanek filtrujący. Każdy z nich składa się z trzech części: pojemnika, do którego nalewa się wodę, filtra oraz pojemnika na wodę czystą, przefiltrowaną. Wiele posiada dodatkowo na pokrywie wskaźnik, na którym zaznacza się datę pierwszego napełnienia dzbanka. Po miesiącu do tej daty należy wymienić filtr. Dzbanki występują w wielu rozmiarach i różnych wersjach kolorystycznych. Ich działanie jest bardzo proste. W momencie gdy nalewany wodę z dzbanka, przechodzi ona przez filtr i zostaje oczyszczona.

Chcąc mieć pewność, że woda z kranu, którą pijemy jest dobrej jakości warto korzystać również z takiego urządzenia jak uzdatniacz wody. Ich zadaniem jest zmiękczanie wody. Są one sposobem na pozbycie się osadu powodowego, który wynika z wysokiego stopnia twardości wody. Uzdatniając wodę dbamy o swoje zdrowie, ale również o dłuższą żywotność domowych instalacji oraz sprzętów agd mających z nią kontakt.

Dodatkowo istnieją jeszcze zmiękczacze wody, które również wpływają na jej jakość. Ich zadaniem jest także zlikwidowanie twardości wody. Są wyposażone w butlę ze złożem, które odpowiada za zatrzymanie jonów powodujących twardość. Dzięki temu woda z kranu zdecydowanie lepiej smakuje. Poza tym używanie zmiękczacza wody pozwala na zapobieganie osadzania się kamienia w instalacjach, czajnikach, pralkach, bateriach i kabinach prysznicowych.