Press "Enter" to skip to content

Blok sponsorowany: Ktoż nie pragnie posiadać pięknych i prostych zębów? Na szczęście, dzisiejsza ortodoncja nie jest już droga i nieprzyjemna. Dowiedź się więcej o ortodoncji Invisalign na stronie Ortodoncja Kraków

Sposoby na piękne i proste zęby

admin 0

Białe, zdrowe i proste zęby to marzenie każdego. Nie wszyscy jednak „rodzimy się” z prawidłowym zgryzem. Jednak to nic straconego, gdyż nowoczesna ortodoncja kraków, pomoże nam uzyskać hollywodzki uśmiech.

Aparat ortodontyczny — czy to jedyne rozwiązanie?

Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem dla uzyskania dobrze ustawionych zębów było założenie aparatu ortodontycznego. Ten nie miał zbyt wielu zwolenników. Mimo jego skuteczności często nie decydowaliśmy się na to rozwiązanie z dwóch powodów: małego komfortu i wątpliwej estetyki. Pomimo ciągłego udoskonalania poszczególnych elementów konstrukcji oraz jej działania, to jednak w dalszym ciągu znajdą się osoby, które nie zdecydują się na aparat ortodontyczny. I wcale nie muszą, gdyż dzisiejszy ortodonta, może nam zaproponować rozwiązania, które pozwolą nam uzyskać zdrowy zgryz i to bez konieczności poddawania się niewygodom związanymi z noszeniem tradycyjnego aparatu.

Nowoczesna ortodoncja

Nie musimy rezygnować z wymarzonego uśmiechu i prawidłowego zgryzu tylko ze względu na to, że nie chcemy prezentować na swoich zębach metalowych zamków. Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą tego uniknąć, jest wybranie aparatu językowego. Aparat taki ortodonta montuje na wewnętrznej ścianie zębów, dlatego jest on niewidoczny dla innych osób. Jest to zasługa także surowców, z których jest wykonany. To również dobre rozwiązanie pod względem praktycznym, gdyż jest on zdecydowanie mniej kłopotliwy w czyszczeniu, a także wykonywaniu codziennych czynności.

Co więcej, aparat językowy — wbrew pozorom — cechuje się większą skutecznością leczenia niż tradycyjny aparat montowany na przednich ścianach z zębów. Dlaczego? Wszystkie zamki, które potrzebne są do skonstruowania aparatu, projektuje się indywidualnie do każdego zęba. Ortodonta dobiera je według jego kształtu, rozmiaru, a nawet jego nierówności. Tak precyzyjne dopasowanie elementów konstrukcyjnych aparatu sprawia, że zwyczajnie działa on lepiej i szybciej możemy się spodziewać oczekiwanych efektów.