Press "Enter" to skip to content

Blok sponsorowany: Ktoż nie pragnie posiadać pięknych i prostych zębów? Na szczęście, dzisiejsza ortodoncja nie jest już droga i nieprzyjemna. Dowiedź się więcej o ortodoncji Invisalign na stronie Ortodoncja Kraków

Czy ratować małżeństwo po zdradzie?

admin 0

Zdrada w związku to niezwykle trudne doświadczenie, wynikające nieraz z szeregu skomplikowanych czynników. Czy zawsze musi to oznaczać koniec związku? A może warto skorzystać z rozwiązań, pomagających parze uporać się z tym kryzysem? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale pomoże ją znaleźć między innymi psychoterapia (dowiedz się więcej o psychoterapii pod tym adresem).

Jak uratować małżeństwo?

Dla wielu par zdrada jednej ze stron jest definitywnym końcem relacji, ponieważ po takich przeżyciach bardzo trudno jest odbudować zaufanie oraz bliskość i więź, która łączyła małżonków. Jeżeli jednak obie strony chcą dalej być ze sobą i walczyć o miłość, to warto tę walkę podjąć. W uporaniu się emocjami, a także odkryciu przyczyn konkretnego stanu rzeczy pomoże psychoterapeuta. W czasie psychoterapii obydwie strony, zarówno ta winna zdrady, jak i pokrzywdzona, będą musiały stanąć oko w oko z trudnymi faktami na temat związku. Być może pojawi się świadomość pewnych spraw, które mogą być trudne do przyjęcia. Przykładem jest zdanie sobie sprawy z tego, że do zdrady dochodzi nie zawsze jedynie z oczywistej winy jednej ze stron. Niekiedy niewierność bywa po prostu konsekwencję szeregu zdarzeń, które oddaliły od siebie małżeństwo.

Walka o związek po zdradzie ma sens tylko wtedy, kiedy obydwie strony żałują tego co złe o chcę to naprawić bez obwiniania partnera. Po wybaczeniu nie może być już mowy o wypominaniu sytuacji z przeszłości, chociaż oczywiście na zawsze może ona pozostać w sercu i pamięci. Psychoterapia może pomóc parze znaleźć porozumienie i uświadomić, że nadal się kochają. Z drugiej strony może ona również przyczynić się do zrozumienia, że o związek nie ma sensu dalej walczyć, ponieważ nie chce tego któraś ze stron. Tak, czy inaczej warto skorzystać z tej opcji wsparcia.