Press "Enter" to skip to content

Blok sponsorowany: Ktoż nie pragnie posiadać pięknych i prostych zębów? Na szczęście, dzisiejsza ortodoncja nie jest już droga i nieprzyjemna. Dowiedź się więcej o ortodoncji Invisalign na stronie Ortodoncja Kraków

Ziołolecznictwo stosowane wśród pacjentów paliatywnych cierpiących na chorobę wieńcową

admin 0

Wśród pacjentów paliatywnych powszechnym schorzeniem jest choroba wieńcowa serca. W leczeniu tego schorzenia stosuje się leczenie farmakologiczne, wysiłek fizyczny, angioplastykę a także ziołolecznictwo.

W przypadku ostatniej z wymienionych metod wykorzystuje się głóg oraz marzannę wodną. Zioła te powodują poprawę przepływu krwi. Ponadto dla przeciwdziałania wystąpienia choroby wieńcowej specjaliści zalecają stosowanie czosnku. Bowiem czosnek jest takim ziołem, które skutecznie obniża poziom złego cholesterolu, tj. jego frakcji LDL, a także korzystnie wpływa na poziom ciśnienia tętniczego krwi. Należy podkreślić, iż istnieje możliwość zakupienia czosnku bezzapachowego. Jednakże nie ustalono jak dotąd, czy działa on tak samo, jak świeży czosnek.

Warto również zaznaczyć, iż istnieje szereg ziół, które w pewnych ilościach okazują się toksyczne. Mam tu na myśli np. naparstnicę. Zioło to powinno być stosowne zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Stosowanie tego zioła na własną rękę może okazać się bardzo niebezpieczne.