Press "Enter" to skip to content

Blok sponsorowany: Ktoż nie pragnie posiadać pięknych i prostych zębów? Na szczęście, dzisiejsza ortodoncja nie jest już droga i nieprzyjemna. Dowiedź się więcej o ortodoncji Invisalign na stronie Ortodoncja Kraków

Nie ignorujmy problemów wiązanych z drogami oddechowymi!

admin 0

Nie jako przy okazji problemów z drogami oddechowymi pojawić mogą się problemy związane z migdałami. Nie zawsze jest to ze sobą powiązane, ale często tego rodzaju korelację można zaobserwować u wielu pacjentów. Tak więc jeśli u pacjenta zostanie stwierdzone ropne zapalenie migdałków, konieczne jest zastosowanie możliwie szybko odpowiedniej terapii. Jedną z podstawowych form leczenie jest kuracja antybiotykami.

Rodzaj oraz dawkę antybiotyków określić musi sam lekarz po dokładnym przebadaniu chorego. Na ogół jest to kuracja w pełni wystarczająca i trzeci migdałek nie powinien już stanowić problemów w przypadku chorego. Jednakże jeśli nie przyniesie to zamierzonych rezultatów to zawsze możliwe jest też po prostu usunięcie migdałków, o ile zajdzie taka konieczność. Problemy z drogami oddechowymi mogą być niestety jednak zdecydowanie bardziej uciążliwe. Na przykład cały czas zatkany nos, nawet jeśli u chorego nie występuje katar, może być nie lada problemem utrudniającym normalne oddychanie.

Czyszczenie nosa

W takim przypadku stosuje się albo czyszczenie nosa, albo wręcz specjalistyczne czyszczenie zatok jeśli zachodzi taka konieczność. Po tego rodzaju zabiegu konieczna może być jeszcze dodatkowo regeneracja śluzówki nosa, aczkolwiek problemy związane z normalnym oddychaniem chorej osoby powinny już w takim przypadku po prostu ustąpić. Na chore zatoki bardzo skuteczna może okazać się też inhalacja w przypadku której w żadnym przecież razie śluzówka nosa nie powinna oczywiście ucierpieć. Jak powszechnie wiadomo problemy z zatokami pojawić mogą się dosłownie u każdego.

Zapalenie zatok

Czasem zapalenie zatok jest problemem tak dużym że bez przeprowadzenia normalnych zabiegów nie ma praktycznie możliwości szybkiego powrotu do zdrowia. Zapalenie zatok spowodowane infekcją może przydarzyć się też praktycznie o każdej porze roku. Chociaż podobnie jak przeziębienie, zdecydowanie częściej takie schorzenie obserwowane jest oczywiście w okresie zimowym czy też po prostu jesiennym. Zależności od rodzaju choroby leczenie potrwać może nawet kilka miesięcy.